Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Sminkbord 13095259



*

nr 1309 5259


Sminkbord

Spegel, med låda. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd: 600 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 februari 2020
kl 19:08:57


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/2 10:36:21 1      300 kr
24/2 19:03:02 2      400 kr
24/2 19:03:32 3      700 kr
24/2 19:03:57 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord låda sminkbord spegel spegelbyrå toilettbord toilettebord
  • 6044 Barbord
    "Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:45
  • 6615 Fällbord
    1800-tal, Betsad björk. Diameter: 83 cm, höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 19:58
  • 6073 Lampbord
    Butlers Tray. Diameter: 65 cm, höjd: 47 cm
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:05
  • 6633 Lampbord
    ett par, Furu, märkta KJW. Bredd: 54 cm, djup: 44 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:04
  • 6301 Lampbord
    stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:16
  • 6379 Matbord
    Bockmodell. Bredd: 183+ 2x45. Djup: 101 cm, höjd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 19:50




Ladda ner broschyr